Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban, illetve a Szabad Vállalkozási Zónákban (GINOP Plusz-1.2.4-24)

A magyar kormány hamarosan új pályázati felhívást hirdet meg a mikro- és kisvállalkozások támogatására a leghátrányosabb helyzetű régiókban (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország) és a Szabad Vállalkozási Zónákban.

A GINOP Plusz-1.2.4-24 kódszámú program célja a vállalkozások versenyképességének növelése és a gazdasági fejlődés elősegítése ezekben a térségekben.

Támogatott tevékenységek:

  • Új eszközök és gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása (min. 35%).
  • Ingatlan beruházás: korszerűsítés, bővítés (új építés nem támogatható).
  • Információs technológia-fejlesztés: hardver és szoftver beszerzése, valamint üzleti felhőszolgáltatások igénybevétele.
  • A projekt szakmai megvalósítását támogató tevékenységek: projektmenedzsment, általános (rezsi) költségek, tanácsadási szolgáltatás, készletek6 beszerzése, kötelező tájékoztatás, nyilvánosság költségei.

Pályázat benyújtásának határideje: a pontos dátum még nem ismert, a támogatási kérelmek benyújtása várhatóan márciusban lehetséges.

Támogatást igénylők köre:

Mikro- és kisvállalkozások:

  • amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt, teljes üzleti évvel
  • amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben 1 fő volt,
  • Magyarország területén székhellyel rendelkező egyszeres könyvvitelt vezető gazdálkodók, egyéni vállalkozók vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, egyéni cégek, ügyvédi irodák
  • létszámuk kapcsolt vállalkozásokkal együtt legfeljebb 49 fő,
  • amelyek négy leghátrányosabb helyzetű régióban (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország) és/vagy Szabad Vállalkozási Zónák (SZVZ) településein valósítják meg a fejlesztéseiket,
  • amelyek nem tartoznak a KATA hatálya alá,
  • és korábban a vállalkozás nem nyert a GINOP Plusz 1-es prioritásban meghirdetett egyes felhívásokban, támogatást,
  • továbbá nem részesült támogatásban a DIMOP Plusz keretében meghirdetett bizonyos felhívásokból, valamint az „1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program”-ból a jelen támogatási kérelmében megvalósítandó vállalati infokommunikációs rendszerekkel, megoldásokkal (jelen felhívás 2.1.2.1. b) pontja alapján) azonos célterületei/részterületei vonatkozásában.

A projekt területi korlátozása

A támogatást igénylő csak a bejegyzett székhelyén, telephelyén vagy fióktelepén valósíthatja meg fejlesztését. A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtását megelőző 180 napnál korábban kell bejegyzésre kerülnie (építési teleknek is).

Pénzügyi feltételek:

  • Támogatás összege: 5–30 millió Ft
  • Támogatás mértéke: 50%
  • Előleg: max. 50% (legfeljebb 15 millió Ft), megfelelő likviditási terv szükséges.
  • Önerő: legalább 50%

Projekt időtartama: max. 18 hónap

Fenntartási időszak: 3 év

Záró kifizetési kérelem: legkésőbb 2027.09.30.

Nem nyújthat be támogatási kérelmet többek között azon vállalkozás, amely:

  • a jelen Felhívásra benyújtott támogatási kérelmében rögzített projektjének az elszámolható összköltsége meghaladja a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott, lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételét vagy egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevételét;
  • mezőgazdasági termelő (árbevételének legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származik)
  • amely vállalkozás, vagy amely vállalkozásnak a 651/2014/EU rendelet 1. számú melléklete alapján meghatározott partner vagy kapcsolt vállalkozása jelen Felhívásra támogatási kérelmet nyújtott be,
  • amely vállalkozás kiterjeszti üzleti tevékenységét teljesen új típusú termékekre vagy szolgáltatásokra, amelyekhez új üzleti folyamatok szükségesek (diverzifikáció) (pl. A vállalkozás korábban „A” típusú terméket gyártott, a fejlesztés eredményeként azonban szeretne „B” típusú terméket gyártani, melyhez szerezné be a gyártó eszközöket és bővítene üzemcsarnokot).
  • Regionális beruházási támogatás esetén azon induló beruházások esetében, amelyek létesítmény termékkínálatának, szolgáltatásainak a létesítményben addig nem gyártott termékekkel, nem kínált szolgáltatásokkal történő bővítését eredményezik, valamint olyan létesítmény eszközeinek felvásárlásához, amely létesítmény bezárásra került vagy felvásárlás nélkül bezárásra került volna

Kötelező vállalás:

Támogatást igénylő vállalja, hogy a projekt fizikai befejezéséig legalább egy alkalommal szervezetfejlesztési szolgáltatást vesz igénybe.

Projekt megvalósítását követő kötelezettségek:

A pályázó vállalja, hogy a projektmegvalósítás irányító hatóság általi befejezésétől számított 3 évig, a projekt megfelel az alábbi feltételeknek:

– a beruházást illetve a projekt keretében létrehozott termékeket, szolgáltatásokat a fenntartási időszak végéig fenntartja.

– a beszerzett eszközökkel a megvalósítási helyszínen a fejlesztendő tevékenység szerinti üzemszerű termelő, szolgáltató tevékenységet végez az alkalmazásában lévő munkavállalók által. Az eszközök kihasználtságáról, a fejlesztendő területhez kapcsolódó megrendelési állományról és a fejlesztendő területhez kapcsolódó bevételekről elkülönített kimutatást vezet, amelyet az irányító hatóság – akár előre be nem jelentett – helyszíni vagy dokumentumalapú ellenőrzés keretében ellenőrizhet.

– A kedvezményezettnek projekt szintű elkülönített számviteli nyilvántartást kell vezetnie, a projekttel kapcsolatos minden dokumentumot elkülönítetten kell nyilvántartania, és legalább 2034. december 31-éig megőriznie.

Vegye fel a kapcsolatot velünk most, és ne maradjon le a lehetőségről!

Tel: 06-70-614-8527

E-mail: [email protected]

Web: www.nyirpalyazat.hu